Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: admin
2009-10-30, 23:26
SPRZEDAŻ I SERWIS SMARTA W ASO ... ocena własna
Autor Wiadomość
Tomek 
JESTEM OBYWATELEM

model smarta: fortwo 451
rodzaj paliwa: benzyna
rok produkcji: 2009
Piwa: 248/81
Wysłany: 2009-10-26, 15:59   SPRZEDAŻ I SERWIS SMARTA W ASO ... ocena własna

Tak mnie Łukasz natchnął _mrgreen . Mamy w Polsce 6 ASO Smarta bo typowe S.C. to nie są ze względu na organizację i stan rzeczy. Część z nas korzysta z uslug ASO SMART ponieważ chce i ponieważ musi (gwarancja). Chciałbym Was zapytać jak oceniacie korzystając z serwisu w kwesti eksploatacji czy zakupu części poszczególne stacje czyli na przyklad ... łatwo sie dodzwonić, oddzwaniają, znaja odpwiedzi na zadawane pytania, wykonują w Waszej opinii usługi rzetelenie, znaja się na smartach ... części są na miejscu a jesli nie to szybko czy długo realizuje się zamówienia itd. ..... Czy wchodząc na salon są modele demonstracyjne, mozna wypróbować wersje na jazdach próbnych i jak wygąda obsługa sprzedażowa.

Napiszę jako pierwszy moja opinię na temat ASO SMART Mercedes Benz Sosnowiec ...

SERWIS

Mozna sie dodzwonić bez problemu, na zadawane pytania w kwestii cześci do smarta podają ceny w miarę szybko zwłaszcza jesli sami posiadamy numery katalogowe częśći, jeśli chcemy liczyć na wiedze o smarcie u Panów z działu części to nie liczmy na ich kreatywność, co do kosztów robocizny natomiast to juz beletrystyka ... na przykład o pytanie za cene przeglądu malego uslyszalem w czerwcu od 600 do 1100pln ... 500pln tolerancji to jak na mój gust stanowczo za dużo. Serwis ASO SMART w Sosnowcu to spore wyzwanie dla klienta który nie ma czasu ... to że trzeba sie umawiać na tydzień wcześniej jest dla mnie zrozumiałe, duży ruch na serwisie. Natomiast przyjęcie i wydanie smarta na serwis trwa lata świetlne ... nie udalo mi się oddać lub odebrać smarta szybciej niz w godzinę. Rozumiem zasady ISO ktore zdecydowanie rozbudowaly system obslugi dzieląc wlas na czworo ale w Sosnowcu trzeba sie trzymać zasady powli nie nerwowo ... warto zamówić kawę i miec ze soba gazetę _mrgreen _mrgreen _mrgreen . Sam usluga serwisowa jest dla mnie trudna do zweryfikowania bo sie a tym nie znam ale auto bez problemów zalicza po przeglądzie 15tys do nastepnego przeglądu. Zauwazyłem jednak że borykaja się z problemem dokładności ... czyli cierpią na sydrom Johny 2 razy ... te najprostsze dla mnie do zweryfikowania rzeczy to na przykład, braki wpisu przegladu do książki, wyjeżdżam z serwisu z przeglądu prosto na stację benzynową około 300 metrów i ... sprawdzając cisnienie w oponach widać że nikt tego nie zrobił w ASO ... pomiar potwierdzony w kilku miejscach ... na fakturze za serwis potrafia się znaleśc pozycje, które są miom zdaniem absurdalne ... czyli piszą w tresci FV, że dolali litr płynu do szyb za 50pln a to nie jest mozliwe bo przed oddaniem smarta specjalnie dolalem do pełna az przelałem _oki_doki . Zaliczyc mozna wymianę żarówki za 50pln choć dałbym sobie rękę uciąć, że sprawdzałem przed oddaniem i wszystkie dzialały. Więc mozna ocenic że jako serwis ogólnie wywiązują się z uslugi ale gina na drobiazgach ale są niedokladni i to dotyczy także aut srewisowanych ze znakiem gwiazdy na masce, wiem to od ludzi którzy sie tam serwisują ... jest tam drożej niż w ASO Smart w Warszawie i na pewno nie maja takiego doświadczenia i wiedzy w kwestii smartów jak w MBP Wawa. Widać, że serwis smarta jest mocno na doczepkę ;-) . 250plna za roboczo godzinę pozosatwie bez komentarza ... w Sosnowcu serwisujemy smarty po cenach Mercedesa.

Ogólna ocena serwisu w skali od 1 do 5 to ... niestety wg mnie słabe trzy ... niby wszystko ok ale zawsze coś jest nie tak i nie w czasie anie jestem typem klienta wojownika czy upierdliwca.

SPRZEDAŻ

Wydzielona osobna część z wyeksponowanymi dwoma lub trzema smartami w salonie, kilka egzemplerzay przed salonem ... jesli akurat nie ma jakiejś wersji do jazdy próbnej to po umowieniu sie na termin smart będzie czekał ... materiały, sposób obsługi na bardzo dobrym poziomie. Pan zajmujący sie sprzedaża sam ma smarta i sympatyzuje z marką, duza wiedza na temat smartów i bardzo dobry kontakt z klientem. Kupowanie nowego smarta w mercedesie w Sosnowcu to przyjemność.

Ogólna ocena w skali od 1 do 5 ....... duże 5 ... tutaj wszystko jest tak jakbysmy sobie tego życzyli i jakbym Wam zyczył gdybyście kupowali samochód ... brawo _oki_doki

Podsumowanie: Jeśli rozpoczniecie swoją przygodę od zakupu smarta w S.C. Sosnowiec to całą przyjemnośc i radośc z zakupu z pewnością popsuje na serwis. Myślę, że to kwestia czynnika ludzkiego ... cena 250pln za godzinę ... sądzę, że połowa tej kwoty byłaby bardziej strawna. Od 2006 roku nie otrzymałałem ani razu informacji o jakiejś akcji serwisowej (moze ich nie było), brak programu obsługi na smarty po gwarancji ... inne ceny, pakiety, promocje itd.. Jeśłi pojawia się jakis nowy mode sprzedawca zawsze mnie informje o tym fakcie w trakcie wizyty w salonie .

SPRZEDAZ I SERWIS w Sosnowcu to dwa odległe bieguny ... niestety. Nastepny przegląd zaliczę w Wawie albo w Berlinie :-/ chyba, że coś się zmieni w co wątpię . Następnego smarta kupię w Sosnowcu _mrgreen .
Postaw piwo autorowi tego posta

Gotek 
JESTEM OBYWATELEM
Reduce to the MAX

model smarta: forfour
rok produkcji: 2004
Piwa: 55/5
Wysłany: 2009-10-26, 16:07   

Przegląd w ASO Wawa

Zabrali smarta, pozwolili mi wejść na hale serwisowa, wszystko przy mnie sprawdzili skomentowali rozmawiali bardzo przyjemnie i wydaje sie profelsjonalnie. Mam jednak wrażenie że czesciowo wynikalo to z tego ze chcieli sie pokazac i wykorzystac sytuacje...

www.smartklubpolska.pl

Łukasz1953 
JESTEM OBYWATELEM
BARDZO STARYM LEŚNYM DZIADKIEM BEZ SMARTA

model smarta: nie mam smarta
rodzaj paliwa: diesel
rok produkcji: 2003
Piwa: 275/161
Wysłany: 2009-10-26, 18:53   

Przegląd w ASO Poznań
VOYAGER CLUB Sp. z o.o.
ul. Św. Michała 20
61-023 Poznań
Telefon: (061) 877 02 71, (061) 887 98 08
Faks: (061) 877 02 71
E-mail: info@vclub.smartcars.pl

Umówiłem sie telefonicznie bez problemu na sobote godz. 8.00
Punkt 8.00 wszystko czynne, obsługa miła i konkretna.
Przegląd "B" OK, tez pozwolili mi wejśc na halę, trwało to ok 2 godz.
Dodatkowa zgłoszona usterka - przyblokowany gdzies przewód spryskiwacza tylnej szyby - sprawdzili pomę i widoczna częśc przewodu, dalej trzebaby demontowac siedzenie więc zrezygnowałem z braku czasu. W rachunku tego nie policzyli co cieszy.

Diagnostyka ze wskazniem ew. koniecznych napraw (amortyzatory tył i klocki i tarcze przód) opisane wraz z szacunkowa cena wymiany 3-4 tys.

Koszt przeglądu z wymiana oleju i filtrów - 771 zł.

Dostałem tez rabat 5% za nieczynną myjnię - przepraszali że samochód nie zostal umyty.

Generalnie - ocana w skali 1-5 myslę że 4.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz1953 2009-10-26, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  

Tomek 
JESTEM OBYWATELEM

Wysłany: 2009-10-26, 19:12   

Gotek co masz na myśli pisząc, że chcieli wykorzystaćc sytuację. Jedziesz tam na przegląd, więc jak wykorzystać ... nie skumałem ani w jotę tej ?zęści z wykorzystaniem sytuacji. Ile za płaciłeś za przegląd ...?Jaki ... duzy , mały? :shock: :-P Hę? :-P

Misiek 
JESTEM OBYWATELEM

rok produkcji: 2008
Piwa: 16/26
Wysłany: 2009-10-26, 19:33   

Chcieli wykorzystać sytuację że przyjechał do nich moderator (web master?) smartlandi.pl a to przeciez jakby nie było darmowa reklama albo anty reklama _oki_doki _oki_doki _oki_doki

Łukasz1953 
JESTEM OBYWATELEM
BARDZO STARYM LEŚNYM DZIADKIEM BEZ SMARTA

rok produkcji: 2003
Piwa: 275/161
Wysłany: 2009-10-26, 19:52   

Jesli Gotek sam sie tak przedstawił to może ale wątpie - mialoby to sens gdyby było nas np 4 tysiace w samej Warszawie a nie osiedzisiąt kilka osób w całej Polsce - więc nie bardzo rozumiem co chcieli wykorzystac...

jarek_cdi
PODOBA MI SIĘ

Wysłany: 2009-10-26, 20:50   

miałem do czynienia z 3 serwisami smarta
Wrocław
Warszawa
Berlin
Wrocław- poprzedniego smarta jak serwisowałem to widzialem ze panowie wiedza co robią i takie tam, z nowym modelem nie jest tak kolorowo Np. Montaż głośników w nowym smarcie (jakoś wyparowały, mimo ze w specyfikacji były) Odpowiedź serwisanta: Koszt montażu 540 zł z tym ze nie wiemy jak to zrobić, i żeby było ciekawiej to byłem pierwszym klientem który pokazał im instrukcje obsługi do nowego smarta.Przy naprawach gwarancyjnych przy wymianie klapy tylnej z planowanego czasu oczekiwania 1,5h czasu oczekiwania zrobiło sie 6h (myślałem że korzenie zapuszczę). Dodzwonić się dość ciężko do działu serwisu ale jak trzeba coś zrobić to możliwe jest umówienie sie tego samego dnia.Dział cześć bardzo sympatyczna obsługa. Serwis ocenił bym na 4 ale nie po ostatniej wizycie gdzie od pracownika usłyszałem ze mój samochód który ma 5 miesięcy to nie jest już nowy i może mu pod maską jakiś plastik latać i hałasować i że ten typ tak ma bo to diesel, Trochę mi się to nie podobało.Wiec serwis na takie 3 z minusem.

Warszawa byłem tam poprzednim smartem na zerowaniu komunikaty SRS po urwaniu sie taśmy od poduszki, zrobili to szybko w sobotę z biegu bez umówienia sie no i za 54 zł wiec serwis na 5

Berlin
Tu był przegląd, i 2 naprawy z którymi nie mieli żadnego problemu, super obsługa, auto zastępcze (w Polsce jest to nie możliwe bo do smarta sie nie należy przy naprawach lub przeglądzie jeżeli auto dojechało o własnych siłach)
Dostępność cześć znakomita, prawie wszystko na miejscu ja ten serwis oceniam na 6

Niedługo mam przegląd na 30 000 i zastanawiam sie czy nie dać szansy smart center Wrocław może coś sie tam zmieniło, pomyśle jeszcze mam jeszcze jakiś tydzień na namysł bo mam do przejechania 4000 km

Tomek 
JESTEM OBYWATELEM

Wysłany: 2009-10-26, 20:55   

W tydzień niewiele sie nauczą niestety ... _mrgreen _mrgreen _mrgreen

Czyli póki co serwisy Warszawa, zakup smarta Sosnowiec _oki_doki

Berlin oderwał się od peletonu i pedzi po zwyciestwo ale jeśli ktoś korzysta z srwisów poza Polandią to tez piszcie plisss :-P .
Ejo Gość. To ja forumowy klops mięsny. Masz czy nie masz smarta, szukasz sobie podobnych ludzi? Budzisz się o świcie a jest 14a?! Forum Smart Klub Smartlandia WITA! Sami swoi! Tu prawda broni się sama i trwa WYPIERDOWA ZABAWA!

El_pablo 
JESTEM OBYWATELEM
I'll be back ;-)

rok produkcji: 2007
Piwa: 11/10
Wysłany: 2009-10-26, 21:09   

...jutro dorzucę swój "kamyk do ogródka" ale musze swą opowieść poprzeć namcalnym dowodem w postaci skanu faktury, którą tu wrzucę... _mrgreen

Dodam też opowieść w temacie zablokowanych klamek i historii naprawy zleconej (UWAGA) lakiernikom w ASO MB w Sosnowcu, bo ekipa "mechaniczna" nie miała czasu...

Tomek 
JESTEM OBYWATELEM

Wysłany: 2009-10-26, 22:40   

Czuję pismo nosem ... :-P _mrgreen _mrgreen
Ejo Gość. To ja forumowy klops mięsny. Masz czy nie masz smarta, szukasz sobie podobnych ludzi? Budzisz się o świcie a jest 14a?! Forum Smart Klub Smartlandia WITA! Sami swoi! Tu prawda broni się sama i trwa WYPIERDOWA ZABAWA!

Odpowiedz do tematu